V srpnu 2019 končí ve funkci stávající irský velvyslanec v ČR (Jeho Excelence Charles Sheehan)

V srpnu 2019 končí ve funkci stávající irský velvyslanec v ČR (Jeho Excelence Charles Sheehan)

25. července se konala rozlučková recepce s irským velvyslancem v ČR. Jeho Excelence Charles Sheehan strávil v Praze čtyři roky. Od roku 2015 sloužil jako velvyslanec Irska v České republice a na Ukrajině.

Pan velvyslanec byl po celou dobu svého působení velmi aktivní, setkával se často s českou veřejností. Já sama jsem se zúčastnila jeho přednášky o irsko-českých vztazích, která se konala na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Pan velvyslanec slouží v irských diplomatických službách již od roku 1981.

Narodil se v irském městě Cork, kde i absolvoval svá studia.

Před panem Sheehanem jako irský velvyslanec v Česku působila Alison Kelly. Následovník pana Sheehana zatím ještě nebyl oznámen.

Historie irsko-českých vztahů se začala psát až v roce 1929, kdy byl v Dublinu ustanoven Československý konzulát. Ovšem plnohodnotné irsko-české diplomatické vztahy nastaly až v lednu 1947, kdy česká strana informovala irskou vládu o tom, že má za cíl otevřít v Dublinu Československou ambasádu. Na začátku dubna 1950 ovšem československá vláda ambasádu uzavřela. Až do roku 1995 diplomatické styky probíhaly skrze velvyslance ve Velké Británii a Rakousku. V roce 1995 byla v Dublinu otevřena česká ambasáda a ve stejný rok otevřelo i Irsko svoji ambasádu v ČR.

 

Zdroje: https://www.dfa.ie/irish-embassy/czech-republic/about-us/the-embassys-history/

https://twitter.com/IrlEmbPrague

 

Photo taken by Giuseppe Milo

Shared under Creative Commons licence https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

I do not own any rights to it and the author is in no way associated with me or my website

Link to the original picture: https://www.flickr.com/photos/giuseppemiloO autorovi: Adéla Měkotová
Jsem překladatelka angličtiny na volné noze. Překládám z angličtiny do češtiny i z češtiny do angličtiny. Specializuji se na následující oblasti: obchod, marketing, mezinárodní vztahy a politika, žurnalistika, cestovní ruch. Absolvovala jsem anglickojazyčné LL.M. studium mezinárodního a evropského práva na Univerzitě Palackého. Jsem také správce facebookové skupiny Překladatelé, tlumočníci a lektoři v Olomouci a okolí. Můj e-mail: adela@jazykolada.cz