Tip na britský film přicházející v září 2019 do kin: Panství Downton

Tip na britský film přicházející v září 2019 do kin: Panství Downton

Dnes bych se s vámi chtěla podělit o tip na zajímavý britský film právě přicházející do kin. V září 2019 budou kina promítat snímek Panství Downton. Tento film by mohl zaujmout fanoušky britské historie nebo ty, kteří se zajímají o britskou aristokracii či třídní systém.

Snímek je vyvrcholením televizní série Panství Downton (původní anglický název: Downton Abbey). Tento seriál byl v televizi vysílán od roku 2010 až do roku 2016 a nyní ji tedy završuje zmíněný film. Celá série věrně zobrazuje britskou společnost na začátku 20. století. Seriál je zasazen do prostředí fiktivního panství Downton v hrabství Yorkshire a odehrává se v letech 1912 až 1926. Zobrazuje život aristokratické rodiny Crawleyů za vlády krále Jiřího V.

Závěrečný film se odehrává jen pár měsíců po konci seriálového děje a popisuje vzestup britské pracující třídy a s tím související emancipační snahy služebnictva na zmíněném panství. Atmosféra je tedy dost neklidná a do toho všeho ještě přichází zpráva, že panství Downton navštíví britský král a královna. Ti si sebou berou svoje vlastní služebnictvo, čímž se sloužící na panství Downton cítí uraženi a brání se tomu. V průběhu děje tedy budeme moci sledovat rafinované intriky.

Tvůrci se pevně drželi historických skutečností, film by se tedy opravdu mohl líbit nadšencům do britské kultury a historie.

Doufám, že si případnou návštěvu kina užijete a také se dozvíte něco více o britské historii.

Přikládám odkaz na trailery s českými titulky: https://www.csfd.cz/film/637624-panstvi-downton/videa/

 

Photo taken by Karen Roe

Shared under Creative Commons licence https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

I do not own any rights to it and the author is in no way associated with me or my website

Link to the original picture: https://www.flickr.com/photos/karen_roeO autorovi: Adéla Měkotová
Jsem překladatelka angličtiny na volné noze. Překládám z angličtiny do češtiny i z češtiny do angličtiny. Specializuji se na následující oblasti: obchod, marketing, mezinárodní vztahy a politika, žurnalistika, cestovní ruch. Absolvovala jsem anglickojazyčné LL.M. studium mezinárodního a evropského práva na Univerzitě Palackého. Jsem také správce facebookové skupiny Překladatelé, tlumočníci a lektoři v Olomouci a okolí. Můj e-mail: adela@jazykolada.cz