Cartier International AG a další (žalovaní) proti British Telecommunications Plc a další (odvolatelé)

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ

Cartier International AG a další (žalovaní) proti British Telecommunications Plc a další (odvolatelé)

[2018] UKSC 28

Odvolání [2016] EWCA Civ 658

SOUDCI: Lord Mance, Lord Kerr, Lord Sumption, Lord Reed, Lord Hodge

 

POZADÍ ODVOLÁNÍ

Žalovaní jsou tři švýcarské a německé společnosti, které navrhují, vyrábějí a prodávají luxusní zboží pod známými ochrannými známkami.  Odvolatelé jsou pět největších poskytovatelů internetových služeb, kteří fungují ve Spojeném království.

Žalovaní požadovali soudní příkaz, který by poskytovatelům internetových služeb přikazoval blokovat nebo pokoušet se blokovat přístup k určitým „cílovým webovým stránkám“, které propagovaly a prodávaly padělané kopie zboží žalovaných, kromě toho také blokovat různé další internetové adresy, jejichž účelem je umožnit přístup k cílové webové stránce. Poskytovatelé internetových služeb poskytují sítě, pomocí jichž předplatitelé přistupují k obsahu, ale tyto sítě obsah neposkytují ani neukládají. Samy o sobě dané ochranné známky tedy neporušují.

Soudce vydal soudní příkaz a uložil poskytovatelům internetových služeb zaplatit náklady, a to včetně nákladů na provedení příkazu blokování webových stránek. Odvolací soud odvolání poskytovatelů internetových služeb zamítl. Toto odvolání k Nejvyššímu soudu se týká pouze nákladů. Předmětem líčení je, zda žalovaní mají nést rozličné náklady na realizaci příkazu k blokování webových stránek.

 

Celý text mého překladu zde:

CS uksc-2016-0159-press-summary

Odkaz na originální anglický text:

https://www.supremecourt.uk/cases/docs/uksc-2016-0159-press-summary.pdf