Cartier International AG a další (žalovaní) proti British Telecommunications Plc a další (odvolatelé)

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ

Cartier International AG a další (žalovaní) proti British Telecommunications Plc a další (odvolatelé)

[2018] UKSC 28

Odvolání [2016] EWCA Civ 658

SOUDCI: Lord Mance, Lord Kerr, Lord Sumption, Lord Reed, Lord Hodge

 

INFORMACE VZTAHUJÍCÍ SE K ODVOLÁNÍ

Žalovanými jsou tři švýcarské a německé společnosti, které navrhují, vyrábějí a prodávají luxusní zboží pod známými ochrannými známkami.  Odvolateli jsou pět největších poskytovatelů internetových služeb, kteří fungují ve Spojeném království.

Žalovaní požadovali soudní příkaz, který by poskytovatelům internetových služeb přikazoval blokovat nebo pokoušet se blokovat přístup k určitým „cílovým webovým stránkám“, které propagovaly a prodávaly padělané kopie zboží žalovaných, kromě toho také blokovat různé další internetové adresy, jejichž účelem je umožnit přístup k cílové webové stránce. Poskytovatelé internetových služeb poskytují sítě, pomocí jichž předplatitelé přistupují k obsahu, ale tyto sítě obsah neposkytují ani neukládají. Samy o sobě dané ochranné známky neporušují.

Soudce vydal soudní příkaz a uložil poskytovatelům internetových služeb zaplatit náklady, a to včetně nákladů na provedení příkazu blokování webových stránek. Odvolací soud zamítl odvolání poskytovatelů internetových služeb. Toto odvolání k Nejvyššímu soudu se týká pouze nákladů. Předmětem líčení je, zda žalovaní mají nést rozličné náklady na realizaci příkazu k blokování webových stránek.

USNESENÍ

Nejvyšší soud jednomyslně vyhovuje odvolání, pokud jde o náklady spojené s vykonáváním příkazu. Žalovaným bude přikázáno odškodnit poskytovatele internetových služeb za sporné náklady na provedení, ale soudce měl právo přikázat poskytovateli internetových služeb zaplacení soudních nákladů. Lord Sumption vynesl rozsudek, s nímž ostatní soudci souhlasí.

 

Celý text mého překladu zde:

uksc-2016-0159-press-summary_CS

Odkaz na originální anglický text:

https://www.supremecourt.uk/cases/docs/uksc-2016-0159-press-summary.pdf

 

Photo taken by Howard Lake

Shared under Creative Commons licence (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/legalcode)

I do not own any rights to it and the author is in no way associated with my website

Link to the original picture: https://www.flickr.com/photos/howardlakeO autorovi: Adéla Měkotová
Jsem překladatelka angličtiny na volné noze. Překládám z angličtiny do češtiny i z češtiny do angličtiny. Specializuji se na následující oblasti: obchod, marketing, mezinárodní vztahy a politika, žurnalistika, cestovní ruch. Absolvovala jsem anglickojazyčné LL.M. studium mezinárodního a evropského práva na Univerzitě Palackého. Jsem také správce facebookové skupiny Překladatelé, tlumočníci a lektoři v Olomouci a okolí. Můj e-mail: [email protected]